Dziecko, nastolatek czy dorosły – każdy mógł wziąć udział w organizowanych przez MOSiR biegach na orientację. 1 lipca na terenach Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego odbyło się bezpłatne szkolenie połączone z zawodami ‚Orientacja sportowa dla początkujących’.

Pierwszą godzinę zajęły szkolenia. Grupa startująca w tego typu zawodach po raz pierwszy przeszła pełen kurs odczytywania informacji z profesjonalnej mapy terenu i poznała całą trasę wyścigu. Dla młodszych dzieci przygotowano również zabawy utrwalające zdobytą wiedzę. W skład grupy drugiej wchodził każdy, kto choć raz brał już udział w biegach na orientację.

Zawodnicy z rybnickiego UKS-u, którzy pełnili rolę animatorów, sprawdzili ile grupa druga zapamiętała z poprzednich szkoleń. Doświadczenie oraz wiek decydowały o przydzieleniu każdemu uczestnikowi trasy o odpowiednim stopniu trudności. Biegi odbywały się na terenie parku leśnego Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego.

Po zakończeniu wyścigu ogłoszono wyniki, a zdobywcy pierwszych miejsc usłyszeli brawa. Wszyscy zawodnicy otrzymali specjalne certyfikaty, jako dowód ukończonego i podsumowanego testem praktycznym, czyli zawodami, szkolenia.

Szkolenia i bieg na orientację były nie tylko czasem spędzonym z pożytkiem na świeżym powietrzu, ale przede wszystkim wspaniałą zabawą dla każdego.