XII Rajd Środowisk Trzeźwościowych zawitał 1 lipca do naszego miasta. Tego samego dnia rajd wystartował z Raciborza. Rowerzyści w dwa tygodnie zamierzają przejechać całą Polskę, robiąc przy tym 2785 km.

31 rowerzystów, którzy przyjechali do naszego miasta, przy Zespole Szkół nr 1 powitała Magdalena Ostaszewska – Wdowiak, pełnomocnik prezydenta ds. rozwiązywania problemów alkoholowych.

– Życzę wam kolejnych udanych etapów, bo to dopiero początek. Żeby w ciągu dnia świeciło słońce, a nocą padał deszcz i żeby wam się świeżo jechało. Łapcie oddech na kolejne etapy – powiedziała pani pełnomocnik.

Każdy z rowerzystów otrzymał pamiątkowy medal za uczestnictwo w rajdzie rowerowym.

Celem przedsięwzięcia jest integracja środowisk trzeźwościowych i wspólne zachęcanie do prowadzenia zdrowego trybu życia bez jakichkolwiek uzależnień. Organizatorem rajdu jest Stowarzyszenie Przyjaciół Człowieka ‚Tęcza’.