Już 6 lipca w galerii ‚Da Vinci’ w jastrzębskiej Masnówce odbędzie się wernisaż prac Brygidy Kamińskiej i Kornelii Popek ‚Malowane sercem’. Wernisażowi towarzyszyć będzie koncert przy użyciu gongu tybetańskiego oraz wspólne tworzenie obrazu w metodzie Vedic Art.

Początek o godzinie 17.00.

Brygida Kamińska – kiedyś prawnik i finansista, a nawet inspektor kontroli skarbowej, obecnie kroczy  drogą rozwoju świadomości, medytuje, gra na misach gongu, podróżuje a przede wszystkim maluje Vedic Art i przekazuje go dalej. Szczegóły na www.malowanesercem.pl

Kornelia Popek – nauczycielka jogi, praktykująca od 1992 roku. Mieszka i pracuje w Rybniku. Prowadzi autorską Pracownię Jogi i Działań Twórczych, aby realizować swoje pasje: jogę, malarstwo, astrologię, masaż dźwiękiem i taniec. Plastyk, nauczyciel jogi Sivanandy, masażysta dźwiękiem metodą Petera Hessa.

Vedic Art to metoda pracy z umysłem, emocjami i ciałem poprzez malowanie, gdzie obrazy są tylko albo aż efektem ubocznym. To nie jest nauka techniki malarskiej, tylko umiejętności uwalniania kreatywnej energii drzemiącej w każdym z nas. Vedic Art rozwija samoświadomość, pogłębia intuicję, wzmacnia twórcze podejście do siebie
i świata. Jest dobrym sposobem na odreagowanie stresu. W czasie warsztatów Vedic Artu poznaje się  17 narzędzi pomocnych do odnalezienia własnej ścieżki.

Wystawa obrazów powstałych w oparciu o metodę Vedic Art pt. ‚Malowane sercem’ prezentowana jest w Galerii Da Vinci od 1 do 31 lipca 2010 r.