W ubiegłym roku ogromną popularnością cieszyły się organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Parku Zdrojowym ‚Niedziele z Promenadą’.

Jedną z gwiazd takiej imprezy była Irena Jarocka, która przyciągnęła do parku rzesze swoich fanów. W tym roku MOK także postanowił co niedzielę organizować ciekawe koncerty pod wspólnym tytułem ‚Jastrzębskie Lato Muzyczne’.

Pierwsza impreza z tego cyklu odbędzie się już 11 lipca, oczywiście w Parku Zdrojowym. Podczas imprezy wystąpi piosenkarz Mariusz Kalaga oraz ‚U Bacy – na góralska nutę’. Początek o godzinie 16.30.

Mariusz Kalaga to muzyk, piosenkarz, wykonawca estradowy, obdarzony wspaniałym głosem o dużej skali. Ma różnorodny, urozmaicony repertuar. Śpiewa piosenki w bardzo żywiołowym, widowiskowym i tanecznym stylu ‚Tex Mex’, pop i pop-country. Uczestniczył w wielu festiwalach folkowych  i  spektaklach muzycznych w  kraju i za granicą: Włochy, Francja, Algieria, Turcja, Jugosławia, Niemcy, Austria, Hiszpania, USA. Znany publiczności z telewizyjnych programów m.in. ‚Gala Piosenki Biesiadnej’ czy ‚Imiennik Dwójki’ Zbigniewa Górnego.

Kabaret ‚U Bacy – na góralska nutę’ to trzyosobowy kabaret, który zadebiutował w 1997 w kabarecie ‚Pod Egidą’ Jana Pietrzaka. W kabarecie występują: Bożena Tlałka – skrzypce, Adam Wróbel- skrzypce, akordeon, Grzegorz Gruszka- kontrabas. Od początku swojej działalności kabaret czerpie natchnienie i pomysły z przebogatej skarbnicy ludowego folkloru. Często gości na Śląsku, chociaż, jak twierdzą  członkowie Kabaretu, gwara góralska w całej Polsce jest bardzo popularna i lubiana. W programie są piosenki ludowe oraz skecze i ‚żywe’ instrumentarium, skrzypce, akordeon, kontrabas.