Żadna z firm biorących udział w przetargu na budowę pierwszego etapu Drogi Głównej Południowej nie złożyła odwołania od decyzji Zamawiającego (Urząd Miasta), który za najkorzystniejszą uznał ofertę konsorcjum firm: BOGL a KRYSL Polska Sp. z o.o., BÖGL a KRÝSL k.s. i BUDMAX Sp. z o.o. Obecnie, ze względu na wysoką wartość inwestycji, kontrolę postępowania musi przeprowadzić Urząd Zamówień Publicznych w Warszawie, a następnie zostanie podpisana umowa z wykonawcą.

Droga Główna Południowa ma dla nas priorytetowe znaczenie, dlatego cieszę się, że ta długo oczekiwana inwestycja już wkrótce będzie mogła ruszyć. W pierwszym etapie będzie realizowany odcinek o długości ponad 3 km, który pobiegnie od ul. Rybnickiej do ul. Pszczyńskiej – wyjaśnia prezydent miasta Marian Janecki.

Konsorcjum firm: BOGL a KRYSL Polska Sp. z o.o., BÖGL a KRÝSL k.s. i BUDMAX Sp. z o.o. zaoferowało realizację zamówienia za kwotę ponad 53 mln zł. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013.

Droga Główna Południowa zdecydowanie poprawi jakość połączeń drogowych Jastrzębia Zdroju i okolic. Będzie ona przebiegać od strony gminy Pawłowice wzdłuż ulicy Pszczyńskiej, przed skrzyżowaniem z ul. Korfantego i ul. Dębina, na wysokości skraju lasu skręci w prawo, przetnie tory kolejowe oraz ul. Dębina stanowiącą dojazd do składowiska odpadów komunalnych. Dalej będzie prowadzić równolegle do ul. Dębina, skręci za os. Zofiówka w lewo, przetnie tory kolejowe i ul. Rybnicką. W tym miejscu kończy się pierwszy etap budowy.