Przedstawiciele organizacji KAJA WEST powrócili do Jastrzębia Zdroju, by ponownie zachęcić mieszkańców do uczestnictwa w projekcie ‚Europejskie ręce’.Spotkanie robocze w tej sprawie odbyło się 20 lipca w Urzędzie Miasta. 

Po raz pierwszy realizatorzy projektu zawitali do Jastrzębia Zdroju w październiku ubiegłego roku. Organizatorzy, Irina Saslawskaja- Ahlers i Bernhard Ahlers, zmotywowani sukcesem poprzedniej edycji, postanowili powrócić do projektu. Z przedstawicielami KAJA WEST spotkali się z prezydent miasta Marian Janecki i jego zastępca Krzysztof Baradziej.

Projekt ‚Europejskie ręce’ zakłada stworzenie na jednym z rond naszego partnerskiego miasta Ibbenburen instalacji złożonych z rąk wykonanych przez młodzież. Każda z rąk ma zostać zaprojektowana przez inne miasto partnerskie i pokazywać charakterystyczne cechy danego kraju lub miasta. W poprzedniej edycji akcja dotyczyła sześciu partnerów  i powstało sześć projektów. W tym roku będzie ich już dwanaście. -Będą to ręce zrobione rękami naszych przyjaciół. Jest to także symbol demokracji, bo każda ręka będzie zrobiona tak, jak chce młodzież- mówiła Irina Saslawskaja-Ahlers.

To bardzo ciekawy projekt. Jest on formą promocji naszego miasta i innych miast w Ibbenburen.  – podkreślił prezydent miasta Marian Janecki.