Po rocznej przerwie wracają koncerty muzyki organowej i kameralnej organizowane przez parafię ewangelicko-augsburską w Jastrzębiu Zdroju. Pierwszy koncert odbędzie się już w niedzielę 25 lipca, oczywiście w kościele luterańskim.

Podczas koncertu wystąpi zespół Celtic Triangle w składzie: Lindsay Davidson, Irena Czubek-Davidson, Katarzyna Wiwer-Monita.

Muzyka celtycka wykonywana przez zespół Celtic Triangle na harfie i dudach wraz ze śpiewem, odbiega od tradycyjnych skojarzeń muzyki szkockiej z muzyką folkową. Oprócz opracowań tradycyjnych melodii ludowych, aranżacji muzyki przeznaczonej na dudy, fidel czy klarsach, zespół wykonuje także utwory pisane współcześnie. Program zespołu obejmuje zarówno pełne temperamentu tańce szkockie, jak i nastrojowe kompozycje. Wszystkie aranżacje są autorstwa Lindsaya Davidsona, który podczas koncertów prezentuje różne rodzaje dud szkockich: wielkie góralskie dudy, borderpipe czyli chromatyczne, dmuchane miechem i cichsze od wielkich dud oraz small pipe czyli dudy przeznaczone do grania cichej kameralnej muzyki, które świetnie współbrzmią z harfą. Celtic Triangle uczestniczy w wielu festiwalach muzyki kameralnej w Polsce i poza granicami. Zespół miał okazję zaprezentować się m.in. podczas prywatnej audiencji dla odwiedzającego Kraków Księcia Edwarda – tak jak prawdziwi dawni bardowie grający dla władców…

Celtic Triangle jest jedynym takim zespołem w Polsce i jednym z niewielu w całej Europie.

Koncert rozpocznie się o godzinie 18.00. Wstęp jest bezpłatny.

*Zrealizowano przy pomocy środków budżetowych miasta Jastrzębie Zdrój.