Halina Kunicka będzie gwiazdą niedzielnego Jastrzębskiego Lata Muzycznego. 25 lipca artystka zaśpiewa w Parku Zdrojowym swoje największe przeboje, a akompaniował jej będzie przy fortepianie Czesław Majewski.

Impreza rozpocznie się o godzinie 16.30. Oprócz Haliny Kunickiej wystąpi zespół ‚Dagadana’.

Halina Kunicka śpiewa różnorodny repertuar. Wiele piosenek napisali specjalnie dla niej Wojciech Młynarski, Agnieszka Osiecka i Ernest Bryll. Artystka sięga też po klasykę przedwojennego kabaretu i romanse rosyjskie. Koncertowała i koncertuje ze swoim recitalem po Polsce, ale także w Europie, Izraelu, USA, Kanadzie i Australii. W 1972 r. reprezentowała Polskę w zespole artystów na Olimpiadzie. W paryskiej Olimpii śpiewała wraz z innymi polskimi wokalistkami . Do jej największych przebojów należą ‚Orkiestry dęte’, ‚Niech no tylko zakwitną jabłonie’, ‚Lato, lato czeka’, ‚Od nocy do nocy’. Jej dwanaście płyt, w tym trzy złote, uzyskało łącznie ponad milion sprzedanych egzemplarzy.

Zespół ‚Dagadana’ to polsko-ukraińskie trio, łączące różne   style muzyczne. Przeplatając jazz, folk i elektronikę tworzą niepowtarzalny język zespołu. Pełne humoru koncerty, pokazują, że jest to ten rodzaj muzyki, który uszczęśliwia zarówno słuchaczy, jak i twórców. Pełne ciepła wokalizy, przetwarzanie głosu na żywo, odważne plastikowe brzmienia, transowy kontrabas oraz wykorzystanie dziecięcych instrumentów muzycznych, to recepta Dagadany na oczarowanie słuchacza dźwiękami, których nigdy dosyć.