Po wielu tygodniach rozmów na linii zarząd JKH GKS Jastrzębie – Richard Kral osiągnięto wreszcie porozumienie. Doświadczony Czeski napastnik zgodził się na grę w JKH. 40-letni zawodnik,  który jest czołową postacią czeskiej ekstraligi będzie występować w zielono-czarno-żółtych barwach przez najbliższy rok.

Takiego transferu w Polskiej Lidze Hokejowej jeszcze nie było. Doświadczony napastnik z Czech, Richard Kral zagra w JKH GKS Jastrzębie! 40-letni Kral jest niezwykle popularnym zawodnikiem w swoim kraju, gdzie dwukrotnie wygrywał punktację kanadyjską, a raz był najlepszym strzelcem oraz asystentem czeskiej ekstraligi. W sumie Kral ma na swoim koncie 935 występów na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Czechach. Zdobył również 901 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej.

W ściągnięciu zawodnika takiego formatu pomogli rodacy Krala, trener JKH Jiri Reznar oraz Petr Lipina i Richard Bordowski. Dodatkowo Kral mieszka w oddalonym o 30 kilometrów od Jastrzębia Trzyńcu, co również odegrało niemałą rolę przy podpisywaniu kontraktu z JKH. Tym bardziej, że włodarze klubu znad czeskiej granicy nie mieli zamiaru licytować się z innymi klubami walczącymi o pozyskanie Krala.

Zakontraktowanie czterdziestolatka nie byłoby możliwe również bez sponsorów, w tym strategicznego. Akceptacja i ogromna aprobata ze strony firm wspierających klub również ułatwiła rozmowy z Kralem, który ostatnio występował w Mlada Bolesław.

Źródło: www.jkh.pl