‚Jastrzębski Węgiel’ zaprasza na Pomarańczowy Piknik. Już w sobotę 7 sierpnia na os. Barbary w Jarze pomiędzy stadionem a skateparkiem odbędzie się wielka zabawa, podczas której zaprezentowany zostanie skład siatkarzy Jastrzębskiego Węgla na sezon 2010/2011. Impreza rozpocznie się o godzinie 12.00.

Podczas pikniku będzie także można wziąć udział w pierwszej w historii Jastrzębia Zdroju wielkiej miejskiej grze plenerowej pt. ‚Szukamy nowego składu drużyny’. Chętni do udziału w zabawie otrzymają identyfikatory z zaznaczonymi pięcioma miejscami podstawowymi, w których znajdą kolejne wskazówki. Zadaniem bawiących się jest jak najszybsze znalezienie wszystkich nazwisk, przyjście lub przyjazd na miejsce startu mety, oddanie wypełnionego identyfikatora. Do odnalezienia jest 15 nazwisk zawodników i trenerów ‚ukrytych’ w różnych miejscach w Jastrzębiu Zdroju. Aby uatrakcyjnić rywalizację, w pięciu miejscach podstawowych uczestnicy otrzymają wskazówki, jak dotrzeć do właściwego punktu z nazwiskiem. Będą musieli odpowiedzieć na proste zagadki lub np. rozwiązać krzyżówkę, która wskaże właściwe miejsce. Może się jednak zdarzyć, że i w punkcie podstawowym uczestnicy znajdą nazwisko. Każdy odkrywający nazwisko otrzyma pieczątkę potwierdzającą ‚znalezienie’. Pierwsze dziesięć osób, które dotrze do Jaru z wypełnionym identyfikatorem i zostanie pozytywnie zweryfikowanych otrzyma nagrody. Po zakończeniu zabawy wszyscy jej uczestnicy, którzy zbiorą przynajmniej pięć nazwisk wezmą udział w losowaniu nagród, wśród nich są  wyjazd dla dwóch osób do Aten na mecz Ligi Mistrzów, pięć trzydniowych, dwuosobowych wycieczek do Pragi, pięć trzydniowych dwuosobowych pobytów z wyżywieniem w Zakopanem, karnety na mecze Jastrzębskiego Węgla w sezonie 2010/2011, odzież sportowa, elektronarzędzia oraz narzędzia ogrodowe, romantyczne kolacje dla dwojga w restauracji Domu Retro i wiele innych.

Program Pomarańczowego Pikniku Rodzinnego Jastrzębskiego Węgla:

12.00 – rozpoczęcie pikniku – przedstawienie zasad i regulaminu miejskiej gry plenerowej ‚Szukamy nowego składu drużyny Jastrzębskiego Węgla’ – odbiór identyfikatorów przez uczestników gry. Przedstawienie atrakcji, które czekają na uczestników pikniku (Tropikalna Wyspa Zabaw dla dzieci: Słoneczna Zjeżdżalnia, Palmowa Góra Wspinaczkowa, Tropikalna Wyspa, Eurobungee, Tor przeszkód – Dżungla, malowanie twarzy. Blok konkursów dla rodzin z nagrodami. Największe w Polsce dmuchane boisko do siatkówki).
12.15 – oficjalny start uczestników miejskiej gry plenerowej.
12.30  – rozpoczęcie bloku zabaw dla rodzin
13.00 – rozpoczęcie turnieju siatkówki na dmuchanym boisku o Puchar Prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej
15.30 – koncert zespołu Sandstone
17.00 – zakończenie miejskiej gry plenerowej. Oficjalne ogłoszenie wyników, wręczenie nagród. Losowanie nagród wśród wszystkich tych uczestników gry plenerowej, którzy zgromadzili przynajmniej 5 nazwisk zawodników.
18.00 – koncert Stachursky
20.00 – zakończenie pikniku