Przez cały sierpień Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do swojej siedziby oraz do filii na interesujące wystawy. W galerii ‚Pod Sową’ w bibliotece głównej zaprezentowana zostanie wystawa fotografii ‚Kuloodporni’, w galerii ‚Da Vinci’ w Masnówce wystawa ‚Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci’, a w filii nr 1 będzie można zobaczyć wystawę fotografii ‚Między ziemią a niebem’.

Galeria ‚Pod Sową’ w Bibliotece Głównej przy ul. Wielkopolskiej1a zaprasza na wystawę fotografii ‚Kuloodporni’. Autorką zdjęć jest Aneta Nowicka, która zabiera nas w podróż do Kolumbii. Legendarna kolebka El Dorado, znana jest dziś w świecie przede wszystkim z handlu narkotykami, przemocy i zbrodni. Fotoreportaż jest wędrówką po kraju mafijnych porachunków, porwań, hazardu, walk kogutów i głęboko zakorzenionych tradycji religijnych. Kolumbijczycy i ich codzienność w relacji Anety Nowickiej już od 2 sierpnia w Bibliotece Głównej przy ul. Wielkopolskiej 1a.

Galeria ‚Da Vinci’ w ‚Masnówce’ – Filii nr 2 przy ul. Witczaka 3a prezentuje wystawę pt.: ‚Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci’. Wystawa jest efektem międzynarodowego konkursu dla studentów i młodych projektantów na ilustracje i projekt książki dla dzieci. Konkurs współtworzą uznani wydawcy książek dla dzieci: Wytwórnia, Czerwony Konik, Znak, Mila, Literatura, Księgarnia św. Jacka. Jak mówi organizatorka Anna Machwic – Adamkiewicz:  konkurs  jest przedsięwzięciem, które promuje młodych twórców w środowisku wydawniczym, pomagając im wejść na rynek pracy.

Filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Opolskiej 723 zaprasza natomiast na wystawę fotografii autorstwa Adama Halupa pt.:  ‚Między ziemią a niebem’. Każdy z nas ma takie miejsca. Nasze przeżycia i wspomnienia nadają im wartość i szczególny charakter. Dla Adama Halupa, autora wystawy takim miejscem jest Azja. Prezentowane fotografie zostały wykonane w Kambodży, Tajlandii, Indonezji. Autor zafascynowany azjatycką kulturą, sztuką, kulinariami, a przede wszystkim specyficznym sposobem postrzegania rzeczywistości przez mieszkańców tego kontynentu, wraca do Azji tak często jak to możliwe. ‚Między ziemią a niebem’ to reporterski zapis wędrówek. Artysta pokazuje jasną stronę – afirmującą życie, pełną słońca i intensywnych barw. W fotografiach prezentowanych na wystawie dominuje spokój i harmonia, poszukiwanie piękna w tym, co kruche i ulotne, a także pełen ciepła stosunek do człowieka w jego codziennym, zwyczajnym życiu. Fotografie składające się na wystawę tworzą cykle: gdzieś pomiędzy, czas, tajemnica, światło, ryż powszedni, na obraz i podobieństwo, wczoraj i dziś, w cieniu allaha, błogosławieństwo, obfitość, i nie wódź nas na pokuszenie.

Wszystkie trzy wystawy można oglądać do końca sierpnia.