Prezentacja nowego składu drużyny ‚Jastrzębskiego Węgla’  na sezon 2010/2011 była głównym punktem Pomarańczowego Pikniku, który odbył się w sobotę 7 sierpnia. Piknik odbył się na os. Barbary w Jarze pomiędzy stadionem miejskim a skateparkiem.

Podczas pikniku było można wziąć udział w pierwszej wielkiej miejskiej grze plenerowej pt. ‚Szukamy nowego składu drużyny’. Zadaniem bawiących się było jak najszybsze znalezienie wszystkich nazwisk zawodników, przyjście lub przyjazd na miejsce startu mety, oddanie wypełnionego identyfikatora. Do odnalezienia było15 nazwisk zawodników i trenerów ukrytych w różnych miejscach w Jastrzębiu Zdroju. Pierwsze dziesięć osób, które dotarło do Jaru z wypełnionym identyfikatorem otrzymało atrakcyjne nagrody.

Podczas Pomarańczowego Pikniku z Jastrzębskim Węglem zaprezentowano także skład drużyny. W sezonie 2010/2011 klub będą reprezentować:
rozgrywający: Grzegorz Łomacz, Grzegorz Pająk, atakujący: Igor Yudin(Australia), Mitja Gasparini(Słowenia)
środkowi: Adam Nowik, Bartosz Gawryszewski, Łukasz Polański, Mateusz Przybyła
przyjmujący: Benjamin Hardy(Australia), Lukas Divis(Słowacja), Marcin Wika, Maciej Pawliński, Adrian Buchowski, Damian Dobosz, libero Paweł Rusek. Trenerem został Igor Prielożny.

Na zakończenie pikniku wystąpił Stachursky.