Już wkrótce na budynku Kina Centrum ma pojawić się telebim. Trwa właśnie przetarg na dostarczenie i montaż ekranu diodowego zewnętrznego.

Telebim będzie miał 15 m2 powierzchni i będzie mógł pracować zarówno w niskich temperaturach do -20 stopni Celsjusza, jak i w czasie upałów sięgających 60 stopni.

Minimalna odległość wizyjna telebimu to 25 metrów. Telebim zostanie zamontowany na ścianie frontowej budynku przy Al. Piłsudskiego27, w miejscu gdzie aktualnie znajduje się napis ‚kino’.

Chcemy wykorzystać telebim głównie do reklamowania własnej oferty: kina i imprez organizowanych przez MOK, ale nie wykluczamy, że jeśli znajdzie się czas, to będziemy udostępniać go również innym reklamodawcom. Telebim może być także wykorzystywany np. do transmisji imprez odbywających się wewnątrz obiektu czy do tworzenia ciekawych efektów wizualnych podczas imprez zewnętrznych – tłumaczy Janusz Jurczak, dyrektor MOK.

Do telebimu załączone zostaną dwie jednostki sterujące (komputery z oprogramowaniem i licencjami), a zamawiający chce, aby istniała możliwość sterowania telebimem z dwóch miejsc  na terenie obiektu Kina Centrum.

Ponadto w ramach tego samego zadania wykonawca ma dostarczyć i zamontować trzy napisy świetlne: Kino Centrum, Miejski Ośrodek Kultury i Galeria Epicentrum.