Od spotkania władz miasta z przedstawicielami zakładów pracy, związków kombatanckich i służb mundurowych rozpoczęły się w naszym mieście obchody Święta Wojska Polskiego. Spotkanie odbyło się w piątek 13 maja w Domu Zdrojowym.

Podczas spotkania naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych – Pion ochrony, Ireneusz Zalasa oraz zastępca prezydenta miasta Franciszek Piksa wręczyli wyróżnienia oraz akty mianowania na wyższe stopnie wojskowe. Otrzymali je: Mariusz Chrząścik i Stefan Matlakiewicz. Wyróżnienia za długoletnią prace w Powiatowej Komisji Poborowej otrzymały: Renata Fijałkowska, Maria Gruszczyńska, Irena Konieczna i Hanna Walczuk. Natomiast brązowy medal za zasługi dla obronności kraju dostał Andrzej Stania oraz Jerzy Markiewicz.

Ponadto w minioną niedzielę 15 sierpnia o godzinie 11.00 w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła odprawiona została Msza św. w intencji Ojczyzny, po której przedstawiciele władz miasta, służb mundurowych oraz kombatanci złożyli kwiaty pod Pomnikiem Solidarności.
Organizatorem uroczystości był Urząd Miasta Jastrzębie Zdrój.