Kolejne trzy punkty zapisują na swoim koncie piłkarze GKS 1962 Jastrzębie. Dzięki bramkom Kamila Jadacha i Witolda Wawrzyczka podopieczni Andrzeja Myśliwca pokonali na wyjeździe LKS 1908 Nędza 2:1.

Gol dla gospodarzy padł po niefortunnym zagraniu Michała Macha. Wyrównanie stanu meczu miało miejsce chwilę po tym, gdy Jadach wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Gola na wagę zwycięstwa strzelił w 80. minucie z rzutu wolnego Witold Wawrzyczek.

Nasi piłkarze przez większość spotkania kontrolowali grę. Jednak ponownie sporo do życzenia pozostawiała skuteczność. Trener Andrzej Myśliwiec ocenił, iż mecz w Nędzy był lepszym występem naszej drużyny, aniżeli poprzednie wyjazdowe starcie w Pietrowicach. Szkoleniowiec dodał, iż trudno gra się przeciw zespołowi, którego głównym celem jest obrona. Warto dodać, że pod koniec pierwszej połowy gospodarze mieli doskonałą okazję na objęcie prowadzenia, ale po strzale głową jednego z piłkarzy Nędzy, Antończyka uratował słupek. Spotkanie w Nędzy obserwowało około 400 naszych kibiców.

Za tydzień Gieksa zmierzy się u siebie z Naprzodem Syrynia.

Źródło: www.gksjastrzebie.com