W piątkowe popołudnie 3 września w Parku Zdrojowym odbył się wyjątkowy koncert ‚Zakazane piosenki’. Jastrzębscy artyści, w szczególności zespoły młodzieżowe, wykonali najpopularniejsze piosenki solidarnościowe. Natomiast w sobotnie popołudnie na stadionie miejskim zagrały największe zespoły, które tak jak ‚Solidarność’, obchodziły 30. lat swojego istnienia.

W sobotę na scenie jako pierwszy wystąpił zespół De Press, następnie Shakin Dudi. Niestety nieustannie padający deszcz przeszkadzał wszystkim bawiącym się, co też wpłynęło na frekwencję na stadionie.

Najwierniejsi fani przybyli jednak na występ gwiazdy wieczoru – zespołu Lady Pank. Giganci polskiego rocka wykonali największe przeboje ze swojego repertuaru. Nie zabrakło ‚Zostawcie Titanica’ czy ‚Marchewkowego pola’.

W przerwach pomiędzy występami zespołów można było zobaczyć na telebimie filmy o strajkach w jastrzębskich kopalniach. Na zakończenie imprezy niebo rozświetlił piękny pokaz sztucznych ogni, kończąc tym samym trwające cztery dni święto ‚Solidarności’.