Prezentacja kina niezależnego i amatorskiego oraz działów sztuki związanych z kinematografią (np. muzyka filmowa, obraz, montaż) to założenia projektu FilmOFFisko realizowanego przez Stowarzyszenie Centrum Kultury Niezależnej ‚Pozytywka’ we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Jastrzębiu-Zdroju. Impreza pod nazwą FilmOFFisko odbywać się będzie od 23 do 25 września w Masnówce.

Początek festiwalowych wydarzeń zaplanowano na godz. 18.00. Głównym celem organizatorów jest zwrócenie uwagi na twórczość młodych polskich reżyserów. W tym roku odbędzie się druga edycja tego projektu.

Pierwszego dnia festiwalu, tj. w czwartek 23 września, wyemitowany zostanie  najnowszy film Piotra Matwiejczyka ‚Piotrek trzynastego’. Widzowie będą mieli możliwość obejrzenia filmów tworzonych w ramach programu Stowarzyszenia Filmowców Polskich ’30 minut’. Jest on wspólną inicjatywą Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, TVP Kultura oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wraz z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej, a jego podstawowym celem jest umożliwienie młodym filmowcom debiutu fabularnego w profesjonalnych warunkach oraz przygotowanie do pełnometrażowego debiutu kinowego.

Finałem festiwalu będzie koncert zespołu Nun’s Chaostry, który odbędzie się 25 września br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Wielkopolskiej 1 a. Są to jastrzębscy artyści grający muzykę elektroniczną z pogranicza ethno-folku i ambientu.

Wszystkie pokazy w ramach FilmOFFiska są całkowicie bezpłatne.

Bieżące informacje na temat FilmOFFiska można uzyskać pod adresem: http://www.cknpozytywka.pl lub
http://www.facebook.com/pages/FilmOFFisko/115992871779904?ref=ts