Młodych ludzi w zielonych mundurach i beretach spotykamy podczas obchodów najważniejszych historycznych wydarzeń państwowych, jak i lokalnych. Jastrzębski hufiec to największa organizacja młodzieżowa w naszym mieście. Wczoraj  obchodził jubileusz 35-lecia istnienia.

Z tej okazji w kinie Centrum spotkali się byli i obecni harcerze, instruktorzy oraz wszyscy przyjaciele jastrzębskiego hufca. Nie zabrakło także władz miasta oraz przedstawicieli służb mundurowych, z którymi jastrzębski hufiec stale współpracuje.

Uroczystość była okazją do wielu wspomnień. Przygotowana przez harcerzy prezentacja przeprowadziła zgromadzonych gości przez 35 lat istnienia hufca. W krótkim filmie przedstawiono również najciekawsze i najbardziej zaskakujące momenty z życia  poszczególnych drużyn.

Następnie nadszedł czas na prezentację drużyn. Jako pierwsze zaprezentowały się zuchy z piosenką, którą do wspólnej zabawy poderwały całą publiczność.

W dalszej części uroczystości głos zabrał komendant jastrzębskiego hufca hm Piotr Piotrowicz:

Dziękujemy wszystkim przyjaciołom harcerstwa, których w Jastrzębiu nie brakuje. Ten hufiec to mnóstwo instruktorów, którzy dużą część życia poświęcili dla harcerstwa. To dzięki Waszemu doświadczeniu i osobowości każdego z Was spotykamy się dziś w tym miejscu.

Podczas spotkania nie zabrakło również miejsca na podziękowania i  odznaczenia dla instruktorów oraz osób, które przyczyniają się do rozwoju hufca.