Zawodnicy sportowi z Zespołu Szkół Nr 9 im. dr. Mikołaja Witczaka w Jastrzębiu-Zdroju: Marta Wullert (22 lata), Marek Kaczor (19 lat) i Mateusz Skrobol (19 lat) wzięli udział w Europejskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych. Trenerem zawodników był Jarosław Gilga.

Do zdobycia, w odbywających się w dniach 18 – 24 września w Warszawie Igrzyskach, było 900 medali, ponad 170 zostało w Polsce. Również zawodnicy z ZS nr 9 przywieźli cenne krążki. Marta Wullert i Mateusz Skrobol startowali w jeździe szybkiej na wrotkach, a Marek Kaczor w lekkoatletyce. Marta zdobyła 3 złote medale na dystansie 500 m, 1000 m oraz 2 x 200 m, a Mateusz brązowy medal na dystansie 100 m. Z kolei Marek zdobył brązowy medal w kategorii lekkoatletyka – skok w dal.

Nietrudno udowodnić swą wyjątkowość, gdy jest się w pełni sprawnym, nastawionym na sukces, promowanym. Trudniej, gdy życie postawi przed tobą inne wyzwania, sprostanie którym wymaga wiele wysiłku i zaangażowania. Ale to nie znaczy, że nie potrafimy być mistrzami! – mówią uczniowie ZS nr 9.