W ramach projektu ‚Młodzi bliżej funduszy’ realizowanego przez fundację Viribus Unitis uczniowie Zespołu Szkół nr 9 mieli okazję spotkać się z posłanką do Parlamentu Europejskiego Małgorzatą Handzlik oraz dyrektorem biura posła Marka Migalskiego, Adamem Skowronem.

Dziś młodzież naszej szkoły ma okazję spotkać się z posłami do Parlamentu Europejskiego. Jest to spotkanie w ramach projektu ‚Młodzi bliżej funduszy’, w którym nasza szkoła uczestniczy jako jedna z ośmiu szkół, które zostały wytypowane do uczestnictwa w projekcie. Pod uwagę brano pomysł na inicjatywę własną szkoły w ramach Dnia Funduszy oraz motywację szkoły – wyjaśniła Lucyna Penar-Pękała, dyrektor szkoły.

Podczas spotkania uczniowie mieli okazję zapoznać się z funkcjonowaniem Parlamentu Europejskiego, symbolami Unii Europejskiej, językami Unii a także zadaniami posła do europarlamentu.

Młodzież chętnie odpowiadała na pytania zadawane przez Małgorzatę Handzlik.

Jest to ogromna przyjemność opowiedzieć dzieciakom o funkcjonowaniu Parlamentu Europejskiego. Jest to bardzo wdzięczna publiczność, która zadaje często bardzo wymagające pytania – powiedziała Małgorzata Handzlik.

Na zakończenie spotkania młodzież wypuściła tzw. ‚wesołe balony’ z listami do Europy.