Zespół Szkół Zawodowych jest na szczeblu wojewódzkim najwyżej sklasyfikowaną jastrzębską szkołą w ramach  Współzawodnictwa Sportowego Szkół za rok szkolny 2009/2010. ZSZ zajął 16. miejsce w kategorii chłopców szkół ponadgimnazjalnych.

I pewnie miejsce to byłoby jeszcze wyższe, gdyby nie pechowa, minimalna porażka na szczeblu Delegatury Rybnickiej w turnieju ‚Sprawni jak żołnierze’. ZSZ zajął w tym turnieju 2. miejsce i nie awansował do finału. Tak wysokie miejsce szkoły jest wynikiem specjalizowania się w trudnych technicznie i logistycznie, jak na lokalne warunki,  dyscyplinach – biegu na orientację i narciarstwie klasycznym oraz  turnieju ‚Sprawni jak Żołnierze’. Wszystkie drużyny chłopców prowadził do boju mgr Tomasz Majda.
Warto dodać, iż szkolna drużyna biegaczy na orientację zdobyła wicemistrzostwo województwa, po raz czwarty z rzędu stając na podium! Nie jest to dziełem przypadku, w szkole pracuje trzech instruktorów orientacji sportowej, a połowę składu stanowią zawodnicy specjalizującego się w tej dyscyplinie sportu klubu UKS Jedynka Jastrzębie Zdrój, mający na swoim koncie również indywidualne medale, w tym złote,  zdobywane w zawodach rangi Mistrzostw Śląska.