Zakończyła się rozbudowa budynku żłobka przy ul. Wrzosowej. W zmodernizowanej placówce miejsce znajdzie 86 najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

Zakres robót obejmował dostosowanie obiektu do obecnie obowiązujących przepisów, a także adaptację pomieszczeń zajmowanych przez Galerię Historii Miasta dla potrzeb dodatkowej trzeciej grupy żłobkowej.

Przyjmujemy dzieci od 5 miesiąca do 3 roku życia. Rodzice są zadowoleni z warunków, jakie proponujemy. Ostateczni efekt modernizacji zrekompensował długi okres oczekiwania na otwarcie żłobka. Teraz, kiedy do nas przychodzą, mówią, że warto było czekać, a ja ze swej strony dziękuję im za wyrozumiałość i cierpliwość – powiedziała Danuta Duda, kierownik żłobka, podczas uroczystego otwarcia, które miało miejsce 1 października.

Obiekt częściowo rozbudowano o jadalnię, zmodernizowano kuchnię i przeniesiono ją z pierwszego piętra na parter budynku. Budowlańcy przeprowadzili też remont istniejącej konstrukcji żelbetowej wzdłuż elewacji południowej oraz tarasu, dostosowując go do wymogów leżakowania dzieci w okresie letnim. Zainstalowana została wentylacja mechaniczna i dodatkowe wyposażenie żłobka.

Prace pochłonęły ponad 3 mln zł., ale przebudowany żłobek jest już obiektem na miarę naszych czasów – podsumował Franciszek Piksa, zastępca prezydenta miasta.