8 października  dzieci z grupy 5-latków z Przedszkola nr 6 w Jastrzębiu Zdroju  wraz z rodzicami i nauczycielkami udały się na piknik do Pielgrzymowic. Celem spotkania była integracja rodziców i dzieci z przedszkolem, wprowadzenie miłego radosnego nastroju na cały rok wspólnej pracy, promowanie zdrowego stylu życia poprzez dostarczenie rodzinie przykładów i pomysłów na wspólne spędzanie wolnego czasu na powietrzu.  

Piknik rozpoczęły przedszkolaki prezentacją piosenek i wierszy o jesieni. Później chętne mamy i ojcowie brali udział w konkursach sprawnościowych jak kręcenie hula-hopem i podbijanie piłki. Dzieci mogły wykazać się sprawnością podczas zabaw na trampolinie i placu zabaw.

Główną atrakcją pikniku była jazda konna dla dzieci i rodziców oraz rodzinny przejazd bryczką. Podczas pikniku nie mogło zabraknąć poczęstunku, dlatego wszyscy z apetytem częstowali się kiełbaską z grilla. Miłym akcentem pożegnania były kasztanowe ludziki dla uczestników pikniku wraz propozycjami zabaw w plenerze i w domu.

 

Opracowała :nauczycielka Ewa Kłosińska