W piątek, 22 października 2010 roku w Zespole Szkół Nr 9 im. dr Mikołaja Witczaka w Jastrzębiu Zdroju w ramach projektu ‚Młodzi Bliżej Funduszy’ odbędzie się prezentacja wyników konkursu ‚Znane osoby i piękne budowle krajów Unii Europejskiej’ w formie wystawy plakatów. Przewidziano także kącik ‚Słodka Europa’, gdzie będzie można delektować się ciastami i tortami ozdobionymi elementami osobliwych budowli różnych krajów. Zaprezentowane zostaną państwa Europy w formie montażu słowno-muzycznego ‚Pociąg po Europie’. Będzie można podziwiać również prezentację zespołu tanecznego ‚Europejskie reminiscencje’.
            
 Projekt ‚Młodzi Bliżej Funduszy’ powstał z myślą o podniesieniu wiedzy i świadomości młodzieży z czterech województw: śląskiego, małopolskiego, łódzkiego oraz opolskiego na temat Funduszy Europejskich. Projekt ten realizowany jest przez Fundację Viribus Unitis ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna.

 Na piątkową uroczystość zaproszeni zostali goście z Urzędu Marszałkowskiego Wydziału Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Wydziału Rozwoju Regionalnego. Zaproszone są także władze miasta Jastrzębia-Zdroju oraz uczniowie ze szkół partnerskich z Czech i Słowacji.

Na podstawie informacji z ZS nr 9