Zawodnicy UKS Jedynka Jastrzębie-Zdrój udanie zakończyli tegoroczną rywalizację w Euroregionalnej Lidze Biegu na Orientację zajmując w klasyfikacji drużynowej miejsce na II stopniu podium. Zwyciężyła, po raz trzeci z rzędu, ekipa UKS Kometa Gliwice,a na trzecim miejscu uplasowali się zawodnicy MGOKSiR Azymek Zdzieszowice.

Tuż za podium znalazły się czeskie kluby – czwarty był SKOB Ostrava, a piąty TJ TŹ Trinec. W tegorocznej III Edycji Ligi sklasyfikowano 51 klubów sportowych i 12 szkół.  Jastrzębie-Zdrój reprezentowali jeszcze biegacze z Zespołu Szkół Zawodowych oraz Szkoły Podstawowej Nr 5. ZSZ ukończył rywalizację na 26, a SP5 na 28 miejscu.

W klasyfikacjach indywidualnych również nie zabrakło naszych zawodników na podium. W najmłodszych kategoriach, zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców, podium zdominowali w całości zawodnicy UKS Jedynka. Wśród chłopców w kategorii M10 wygrał Bartosz Kołeczko przed Szymonem Antończakiem i  Błażejem Kołeczko, natomiast wśród dziewcząt w kategorii K10 zwyciężyła Krystyna Mastela, druga była Patrycja Papszun, a trzecia Julia Papszun.

Dzięki świetnemu biegowi na ostatnich zawodach Ligi rozgrywanych w Ostravie, pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej w kategorii K12 wywalczyła Anna Żak. Inną zawodniczką UKS Jedynka, która w tej kategorii stanęła na podium była Sabina Bodzek, sklasyfikowana na III miejscu. Panie wywalczyły jeszcze jedno zwycięstwo, a dokonała tego Justyna Mastela, startująca w kategorii K35. Na drugich miejscach sklasyfikowane zostały natomiast Kinga Harasymiuk (K14) i Hanna Marszałek z SP5 (K21). Panowie nie byli gorsi. Swoje kategorie wygrali Łukasz Mielnik (M18) i Piotr Kowalkowski (M20/21), a na drugich stopniach podium stanęli Krzysztof Masny (M20/21) i Błażej Wita (M16), który przez większą część sezonu biegał dla ZS Gogołowa.

Warto podkreślić, że Euroregionalna Liga BnO zdobywa coraz większą rzeszę zwolenników. W tegorocznej edycji sklasyfikowano 982 zawodników (480 Polaków i 502 Czechów). Nasze miasto reprezentowało w sumie 54 biegaczy (39 z UKS Jedynka, 8 z ZSZ i 7 z SP5). Liga, która w tym roku składała się z 10 zawodów rozgrywana była w Jastrzębiu-Zdroju, Bielsku-Białej, Zdzieszowicach, Rybniku, Żorach, Wodzisławiu Śląskim, Gogołowej i trzykrotnie w Ostravie i na jej obrzeżach. Największą frajdą dla uczestników tegorocznej Ligi były ostatnie zawody, rozegrane na terenie ostrawskiego ZOO, gdzie trasy zostały poprowadzone nie tylko po części leśnej, ale również pomiędzy wybiegami dla zwierząt.

Pełne rankingi i miejsca pozostałych zawodników znajdziecie Państwo na stronie Euroregionalnej Ligi BnO pod adresem: http://www.bno.jasnet.pl/ , gdzie umieszczony został również terminarz na rok 2011.

Rafał Mastela