20 tys. zł chcą przekazać władze naszego miasta Bogatyni na usuwanie skutków powodzi i pomoc poszkodowanym. Odpowiednia uchwała w tej sprawie trafi pod obrady najbliższej sesji Rady Miasta, która odbędzie się 28 października.

Wskutek intensywnych opadów deszczu 7 sierpnia w Bogatyni wylała rzeka Miedzianka. Pod wodą znalazło się niemal całe miasto, które dodatkowo zostało odcięte od świata. W zaledwie kilka chwil z malowniczej miejscowości pozostało gruzowisko, a kilkuset mieszkańców straciło dorobek życia.

W obliczu ogromu poniesionych strat wsparcie finansowe jest niezwykle ważne, bo pozwoli przywrócić miasto do życia. Taka pomoc to też wyraz solidarności samorządu Jastrzębia-Zdroju reprezentującego mieszkańców naszego miasta ze społecznością gmin dotkniętych kataklizmem – wyjaśnia prezydent Marian Janecki.