11 listopada o godzinie 10.00 pod pomnikiem w Jastrzębiu Bziu rozpoczną się uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości. W ramach uroczystości zostanie przeprowadzona zmiana warty przez harcerzy z Hufca im. J. Kreta w Jastrzębiu-Zdroju.

Wartę honorową wystawi również Straż Graniczna.

Uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej z Bzia przedstawią program artystyczny o treści patriotycznej, a oprawę muzyczną zapewni orkiestra KWK ‚Borynia’.

Wiązanki kwiatów pod pomnikiem w Bziu złożą przedstawiciele władz miasta, związków kombatanckich, służb mundurowych, związków zawodowych, harcerze oraz delegacje szkół.

Z kolei o godzinie 11.00 w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła odprawiona zostanie Msza św. w intencji Ojczyzny, po której uczestnicy uroczystości złożą kwiaty pod pomnikiem Solidarności.

Punktualnie w południe zostanie przeprowadzony miejski test sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności. W ramach testu emitowany będzie dźwięk ciągły trwający trzy minuty oznaczający odwołanie alarmów: powietrznego i o skażeniach.