Jubileusz 15-lecia obchodzi w tym roku Dom Pomocy Społecznej ‚Dar serca’. Uroczystości rocznicowe odbyły się w miniony wtorek 9 listopada w siedzibie placówki. Podczas spotkania nie zabrakło wspomnień, zarówno ze strony pracowników, jak i pensjonariuszy ‚Daru serca’.

Jubileusz Domu Pomocy Społecznej rozpoczęła uroczysta Msza św. w kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podczas liturgii ks. Marek Szkudło mówił o tym jak ważna jest pomoc człowieka względem drugiej osoby. Następnie podczas spotkania w siedzibie ‚Daru serca’ te słowa powtórzyła dyrektorka ośrodka, Ewa Demetraki Paleolog.
Podczas 15 lat działalności nasz dom, bo to jest nie tylko dom dla ich mieszkańców, ale także drugi dom dla wielu pracowników, zmieniał się. I mamy nadzieję, że dalej będzie się rozrastał i stawał się ostoją dla wszystkich innych ludzi, potrzebujących opieki – mówiła dyrektorka.

Następnie przyszedł czas na trzypiętrowy tort oraz gratulacje i życzenia.
Życzę wszystkim, zarówno mieszkańcom, jak i opiekunom Domu Pomocy Społecznej ‚Dar serca’ kolejnych 15 lat, by dalej czas upływał wam tutaj w tak wspaniałej i rodzinnej atmosferze jak do tej pory – powiedział, składając życzenia prezydent miasta Marian Janecki.

Uroczyste spotkanie zakończyła wspólna zabawa.