Hala widowiskowo-sportowa przy ul. Leśnej w Jastrzębiu-Zdroju nabiera już wyraźnych kształtów. 15 listopada na terenie inwestycji uroczyście podpisano i wmurowano akt budowy obiektu.

 

Prace postępują bardzo harmonijnie i szybko. Z niecierpliwością czekamy na ich końcowy efekt, kiedy na tej hali będziemy już mogli dopingować jastrzębskich sportowców – podkreślił prezydent miasta Marian Janecki.

Satysfakcji z realizacji inwestycji nie krył Jarosław Popiołek, prezes zarządu Mostostal Warszawa SA.

Nie jest to może nasze największe przedsięwzięcie, ale bardzo istotne, ponieważ stanowi udany przykład rozwoju regionalnego i pozwala nam się wykazać w zakresie obiektów sportowych – wyjaśnił prezes Popiołek.

Przy ul. Leśnej powstaje nowoczesna hala sportowa z trzema tysiącami miejsc siedzących na trybunach stałych. Zmodernizowany obiekt ma zaspokoić potrzeby amatorów wszystkich sportów halowych. Będą w nim pomieszczenia dla drużyn, sędziów i dziennikarzy oraz gabinety odnowy biologicznej. Hala będzie służyć nie tylko mieszkańcom, ale też klubom sportowym i ich kibicom.

Inwestycję realizuje konsorcjum firm: Mostostal Warszawa SA, Acciona Infrastruktura SA i Mostostal Puławy SA.

 

 

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 w wysokości 11 mln 320 tys. zł.