Straż Miejska w Jastrzębiu-Zdroju we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej organizuje drugą edycję zbiórki darów dla osób i rodzin najbardziej potrzebujących. Ubiegłoroczna akcja zbierania odzieży dla osób bezdomnych spotkała się z wielkim odzewem mieszkańców naszego miasta.

Po rozeznaniu występujących potrzeb organizatorzy skupiają się na zbiórce wszelkiego rodzaju przyborów szkolnych, tj. zeszytów, bloków rysunkowych i technicznych, przyborów do pisania, kredek, mazaków, gumek, ołówków, piórników, materiałów kreślarskich, zszywaczy, zakreślaczy itp. Zbierane będą także środki czystości i higieny osobistej, tj: proszki, szampony, mydła, płyny i pasty do mycia, kąpieli i płukania itp.

Wszystkie zebrane dary zostaną zinwentaryzowane i rozdzielone wśród osób wskazanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Zbiórka będzie prowadzona do 15 grudnia 2010 r.

Organizatorzy proszą o przekazywanie rzeczy nowych i niezniszczonych.

Ofiarowane przedmioty można dostarczać całodobowo do siedziby Straży Miejskiej w budynku Urzędu Miasta przy Al. Piłsudskiego 60 (wejście od strony dolnego parkingu).

Informacyjny telefon całodobowy: 32 47 85 290 lub bezpłatny 986.