W 1995 roku w naszym mieście powstało kolejne liceum. Było to już trzecie liceum ogólnokształcące. W tym roku przypada jubileusz 15-lecia szkoły, a główne uroczystości z tej okazji odbyły się w piątek 26 listopada w siedzibie Zespołu Szkół nr 3, który od siedmiu lat nosi imię Stanisława Wyspiańskiego.

Przybyłych gości witali nauczyciele oraz uczniowie. Podczas uroczystej gali głos jako pierwsza zabrała Wioletta Brzykcy, dyrektorka szkoły, która przypomniała historię zmian,  w ‚trójce’. Następnie życzenia złożył prezydent miasta Marian Janecki.

15 lat to tak mało, a jednocześnie tak dużo wydarzyło się w historii szkoły, która wpierw z podstawówki została przemieniona na liceum, a następnie na Zespół Szkół nr 3. Szkoła to miejsce, gdzie trzeba rozwijać to, co w uczniach kiełkuje. Takim miejscem jest oprócz szkoły także dom – powiedział prezydent. Następnie parę ciepłych słów o szkole powiedział przewodniczący jastrzębskiego koła sybiraków, Ryszard Czernecki.

To tutaj my sybiracy, znaleźliśmy swój dom, dom spotkań, wspomnień, a także łez. Za wszystko serdecznie dziękuję – powiedział przewodniczący Czernecki.

Uroczystości rocznicowe uświetnił występ szkolnego zespołu wokalnego, a także tegorocznej maturzystki z ZS nr 3 Julii Żytko, finalistki programu ‚You Can Dance – Po prostu tańcz!’.

Na zakończenie imprezy wręczono ‚Laury Wyspiańskiego’, które już od 5 lat są przyznawane finalistom konkursu na najlepszy scenariusz dramatyczny.