Już 6 grudnia mikołajki. Święty Mikołaj zawita w tym roku do Miejskiego Ośrodka Kultury, biblioteki oraz na lodowisko ‚Jastor’. Tam będzie się spotykał z dziećmi, a także wręczał im prezenty.

W kinie ‚Centrum’ dla dzieci czeka mikołajkowa niespodzianka. 6 grudnia o godz. 17.30 rozpocznie się tam spektakl dla dzieci ‚Kot w butach’ w wykonaniu aktorów Teatru Lalek ‚Bajka’ z Czeskiego Cieszyna.

Spektakl przedstawia przygody młynarczyka Janka, zakochanego w Dorotce i niezwykłego, zaczarowanego Kota. Gdy Młynarzowa wygania Janka z młyna, tylko pomoc figlarnego Kota w butach może uratować młynarczyka. Wyruszają w podróż do bajkowego lasu, gdzie czekają na nich równie bajkowe przygody i zły czarodziej. W programie również: pokaz tańca w wykonaniu Rewii Tanecznej Klips – grupa Cylindry, malowanie twarzy oraz niespodzianki! Wstęp jest bezpłatny.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na lodowisko ‚Jastor’. O godzinie 11.00 odbędzie się tam szereg zabaw i imprez m.in. ‚Mikołaj i śnieżynka’ oraz ‚Balonowe zwierzaki’. Cena biletu dla dzieci wynosi 3 zł, a dla dorosłych 5 zł.

Natomiast 6 grudnia Mikołaj czekał będzie na dzieci w Miejskiej Bibliotece Publicznej w godzinach od 10.00 do 15.00 oraz od 16.00 do 17.00. O 17.00 natomiast odbędzie się ‚Koncert Świętych Mikołajów’.