3 grudnia w Zespole Szkół Specjalnych Nr 10 odbyły się obchody Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji organizatorzy przygotowali konferencję poświęconą systemowi edukacji osób niepełnosprawnych w Europie i w Polsce.

Wśród zaproszonych gości byli: europosłanka Małgorzata Handzlik, wicedyrektor Delegatury Oświaty w Rybniku Jan Bochenek, konsultantka ds. osób niepełnosprawnych w CRIS Hanna Pasterny, nauczyciele z Anglii i Hiszpanii, odwiedzający szkołę w ramach wizyty przygotowawczej programu Comenius, ekspert Europejskiego Centrum ds. Edukacji Osób Niepełnosprawnych dr Witold Cyroń oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych szkół i organizacji pozarządowych z terenu miasta i okolic.

Podczas spotkania zebrani mogli zapoznać się z systemami wsparcia osób niepełnosprawnych w Szwecji, Anglii, Hiszpanii i Polsce. Konferencję rozpoczął brawurowy występ muzycznego zespołu ‚Iskierki’ działającego w szkole pod kierunkiem pani Sowy i pana Sokoła. Konferencja została także również wzbogacona przez kiermasz prac wykonanych przez niepełnosprawnych uczniów szkoły oraz dorosłych z Warsztatów Terapii Zajęciowej.

 

Inf. ZSS nr 10