Spółka Energetyczna ‚Jastrzębie’ S.A.  przy okazji zbliżających się świąt postanowiła podzielić się pozytywną energią z przedszkolakami i zainicjowała akcję mikołajowo-świąteczną, w którą zaangażowała  35 przedszkoli  i 4 placówki oświatowo wychowawcze
z terenu miasta Jastrzębie Zdój, Gmin Pawłowice i Suszec.

39 placówek oświatowych, w tym 35 przedszkoli z terenu Jastrzębia-Zdroju, Pawłowic i Suszcza bierze udział w akcji mikołajkowo-świątecznej zorganizowanej przez Spółkę Energetyczną ‚Jastrzębie’ S.A.

Akcja składa się z dwóch etapów. Pierwszy trwający od 21 do 27 listopada polegał na osobistym przekazaniu do wszystkich placówek objętych akcją, strojów św. Mikołaja z listem zapraszającym do wzięcia udziału w drugim etapie. Etap drugi będzie trwał od 7 do 13 grudnia i wtedy odbędzie się wspólne ubieranie choinek bożonarodzeniowych. W tym celu każda z placówek otrzymała od SEJ-u cukierki na choinkę, w zamian za co przedszkolaki przekazały własnoręcznie wykonane ozdoby, które zawisną na świątecznej choince w siedzibie SEJ-u.

Cała akcja to niemałe przedsięwzięcie logistyczne, które udało się przeprowadzić dzięki dobrej współpracy pomiędzy pracownikami Działu Informacji i Promocji Spółki, Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój, Gminnymi Zespołami Edukacji w Pawłowicach i Suszcu oraz dyrektorami wszystkich placówek przedszkolnych.

Równolegle do akcji prowadzonej w przedszkolach, przeprowadzano akcję upominkową dla wychowanków Zespołu Ognisk Wychowawczych oraz Domu Nauki i Rehabilitacji w Jastrzębiu Zdroju, którym przekazano łącznie 185 mikołajkowych zestawów upominkowych.