17 grudnia do naszego miasta dotrze Betlejemskie Światełko Pokoju. A już dzień później, 18 grudnia w galerii ‚Zdrój’ harcerze  podzielą się tym światłem z każdym chętnym. Światełko dotrze także do wszystkich jastrzębskich parafii.

19 grudnia harcerze przekażą Światełko w kościołach znajdujących się na terenie miasta podczas wybranych Mszy św. Mieszkańcy, którzy nie będą mieli okazji wziąć udziału w proponowanych przez Hufiec uroczystościach przekazania Betlejemskiego Światełka Pokoju, a chcieliby, aby ogień z Betlejem świecił przy wigilijnym stole, mogą udać się do siedziby  Hufca na ulicę Szkolną 5 w dniach od 13 do 22 grudnia w godzinach od 8.00 do 16.00.

Przypomnijmy jak Betlejemskie Światełko Pokoju zostanie dostarczone do naszego miasta. 11 grudnia w kościele rzymsko-katolickim św. Jana Bosko w Wiedniu przedstawiciele organizacji skautowych z różnych krajów Europy po raz 24 będą uczestniczyć w uroczystości przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju. Delegacja Związku Harcerstwa Polskiego weźmie udział w ceremonii i przyjmie płomień zapalony w grocie narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem. Dzień później 12 grudnia na terenie Słowacji, Betlejemskie Światło Pokoju przejmą oficjalnie polscy harcerze, by następnie powędrować z nim w sztafecie przez całą naszą Ojczyznę od Tatr po Bałtyk. Harcerze z jastrzębskiego hufca odbiorą ogień 12 grudnia o godzinie 18.00 w klasztorze oo. Paulinów na Jasnej Górze.

Niech ogień pochodzący prosto z Betlejem zabłyśnie na każdym wigilijnym stole!