Od 7 do 13 grudnia uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych nr 10 im. ks. prof. J. Tischnera gościli w Niemieckiej szkole we Frankenthal. Wizyta  zorganizowana była w ramach projektu Comenius realizowanego w latach 2009-2011.

Program zakłada podniesienie umiejętności komunikacyjnych i teatralnych niepełnosprawnych uczniów. W projekcie biorą udział szkoły z Niemiec, Turcji, Węgier i Polski. Podczas spotkania uczniów wszystkich szkół partnerskich i wielu próbach wystawione zostało przedstawienie ‚Calif Storch’. Profesjonalna scena i wielka widownia początkowo onieśmielała młodych artystów, jednak po premierowym występie i entuzjastycznym przyjęciu przez widzów trema została odsunięta na plan dalszy i dzieci pokazały w pełni swoje umiejętności. Kilkakrotnie wystawiane podczas całego pobytu przedstawienie pokazało kunszt sztuki aktorskiej, reżyserskiej i scenograficznej międzynarodowej ekipy.

Owacyjnie przyjmowane występy udowodniły, zarówno dzieciom jak i rodzicom, że warto podejmować trudne wyzwania.

Rewelacyjna atmosfera, bajeczne stroje, mili gospodarze to wrażenia, których nie zapomną uczestnicy projektu. Najcenniejsze jest jednak to, że uczniowie pokonali swoje lęki, bariery i ograniczenia, co przyczyni się do ich rozwoju i podejmowania kolejnych trudnych zadań.