15 tys. euro pozyskał Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie oraz klub sportowy SK Karviná na wspólny polsko-czeski projekt pt. ‚Hokej bez granic’. Sukces ten nie byłby jednak możliwy bez wsparcia Inkubatora Społecznej Przedsiębiorczości w Jastrzębiu-Zdroju, który pomógł w przygotowaniu projektu.

 Dzięki dotacji uzyskanej z Unii Europejskiej ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgraniczej Czechy – Polska 2007 -2012 kluby z Polski i Czeskiej Republiki zorganizują w Jastrzębiu  dwa dwudniowe międzynarodowe turnieje hokejowe. Dodatkowo jastrzębscy i karvińscy hokeiści wezmą udział w prestiżowym turnieju Czech Hockey Challange Cup w Pradze.
 Jastrzębski Klub Hokejowy GKS Jastrzębie oraz SK Karviná współpracują aktywnie od ponad 3 lat. Drużyny hokejowe z tych miast wielokrotnie spotykały się na turniejach i meczach towarzyskich. Od 2008 roku JKH występuje w Morawsko-Śląskiej Lidze Żaków (liga czeska), gdzie również drużyny zmagają się na tafli. Zawodnicy JKH są także wypożyczani do SK Karviná  i reprezentują barwy czeskiego klubu. Jako że dotychczasowa współpraca miała szansę się rozwinąć, kluby sportowe postanowiły zorganizować wspólny cykl przedsięwzięć sportowych i pozyskały na ten cel 14 981 euro.
Wsparcie Inkubatora polegało na ustaleniu zakresu rzeczowego projektu, zdefiniowaniu celów, budżetu i wprowadzeniu opisów i budżetu do specjalnego programu komputerowego.
-Uzyskaliśmy, jak się okazało, skuteczne wsparcie zarówno w kwestii merytorycznej, jak i koordynacji przygotowań wniosku – cieszy się z sukcesu Mariusz Bernacki – koordynator projektu ‚Hokej bez granic’. 
– Można powiedzieć, że powołanie Inkubatora Społecznej Przedsiębiorczości przekłada się na wymierne wsparcie finansowe, które uzyskują jastrzębskie organizacje pozarządowe – podsumowuje Marian Janecki  prezydent miasta.
Inkubator zaprasza do współpracy także pozostałe organizacje pozarządowe z terenu miasta.
– Mamy nadzieję, że sukces hokeistów zachęci innych do pozyskiwania środków przy pomocy Inkubatora. Czekamy na wszystkich chętnych – mówi Roman Gruszczyk, koordynator  Inkubatora.
 
Kontakt.
Urząd Miasta Jastrzębie Zdrój
Inkubator Społecznej Przedsiębiorczości w Jastrzębiu-Zdroju
ul. Wrzosowa 12 A, 44-335 Jastrzębie-Zdrój
e-mail: jcop@um.jastrzebie.pl
http://www.jastrzebie.pl/isp.html
tel.: 32 471 95 55
Otwarte od poniedziałku do piątku w godz. 7.30- 18.00.