Na wyposażeniu Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju znalazła się nowa drabina mechaniczna, która zastąpiła wysłużony ponad trzydziestoletni pojazd.

Posiada ona większy o 7 m zasięg, co pozwoli na swobodne dotarcie do najwyższych kondygnacji zdecydowanej większości budynków w mieście. Drabinę można także zastosować jako maszt oświetleniowy, gdyż posiada na wyposażeniu agregat prądotwórczy i dwa reflektory po 1000W każdy. Drabina wyposażona jest w nosze, działka wodne, a także skokochron. Pojazd wraz z wyposażeniem kosztował blisko 2,5 mln złotych. Środki na zakup tego wyjątkowego sprzętu przekazał Śląski Komendant Wojewódzki PSP w Katowicach. Ponadto do zakupu dołożył się Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój, PZU Życie Oddział w Katowicach, Urząd Gminy Pawłowice, większość jastrzębskich spółdzielni mieszkaniowych oraz niektóre firmy działające na terenie miasta.

Więcej na temat drabiny oraz dwóch innych wozów, jakie pozyskała jastrzębska straż pożarna będzie można poczytać w lutowym numerze gazety ‚Jastrząb’.