Miejska Biblioteka Publiczna bierze udział w międzynarodowej akcji ‚Tydzień z Internetem 2011’, mającej zachęcić jak największą liczbę osób do korzystania z Internetu. Z tej okazji od 1 do 3 marca w bibliotece odbywać się będą specjalne warsztaty dla seniorów.

Harmonogram warsztatów:
1 marca, godz. 17. 00 w Bibliotece Głównej, przy ulicy Wielkopolskiej 1a zostanie zorganizowane wyjątkowe spotkanie dla seniorów – ‚Wirtualny koncert życzeń.’

Osoby dojrzałe, które tego dnia pojawią się w Bibliotece, będą mogły wyszukać w serwisie You Tube ulubione piosenki z dawnych lat i nie tylko, a następnie wspólnie ich wysłuchać, przy okazji dzieląc się z innymi uczestnikami spotkania wspomnieniami czy anegdotami związanymi z ulubioną piosenką. Przy pomocy pracowników biblioteki i wolontariuszy będą mogli znaleźć dodatkowe informacje o piosence i wykonawcy, a także poznać podstawy obsługi komputera.

2 marca, godz. 17.00 w Filii nr 2 na Masnówce, przy ulicy Witczaka 3a zostanie zorganizowane wyjątkowe spotkanie dla seniorów – ‚Rozmowa? – bezcenna, czyli jak skorzystać z komunikatora internetowego.’
Osoby dojrzałe, które tego dnia odwiedzą bibliotekę, dowiedzą się, jak korzystać z łatwego i bezpłatnego narzędzia, jakim jest komunikator internetowy. Pracownicy biblioteki i wolontariusze pokażą, jak bezpłatnie skontaktować się z rodziną i znajomymi mieszkającymi na całym świecie. Przy okazji seniorzy poznają podstawy obsługi komputera.

3 marca, godz. 17.00 w Bibliotece Głównej, przy ulicy Wielkopolskiej 1a zostanie zorganizowane wyjątkowe spotkanie dla seniorów – ‚Wirtualna poradnia zdrowia.’
Seniorzy, którzy tego dnia pojawią się w Bibliotece, będą mogły zapoznać się z zasobami Internetu na temat zdrowia. Przy pomocy pracowników biblioteki i wolontariuszy uzyskają informacje i porady zdrowotne, a także poznają podstawy obsługi komputera. Gościem specjalnym będzie znany zielarz Jacek Spodniewski.
Na zakończenie każdego ze spotkań wszyscy uczestnicy zarejestrują swój udział w internetowym liczniku akcji ‚Tydzień z Internetem 2011’.

‚Tydzień z Internetem 2011’ to międzynarodowa akcja trwająca od 28 lutego do 5 marca, koordynowana przez Telecentre-Europe, pod honorowym patronatem Neelie Kroes – europejskiej komisarz ds. agendy cyfrowej. Na potrzeby akcji zostanie uruchomiony specjalny internetowy licznik, który pozwoli na policzenie liczby jej uczestników we wszystkich krajach. Koordynatorem polskiej edycji jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, realizująca Program Rozwoju Bibliotek. W Polsce ‚Tydzień z Internetem 2011’ jest skierowany przede wszystkim do osób starszych, bowiem ponad 10 milionów Polaków po pięćdziesiątym roku życia nie korzysta z Internetu, a biblioteka jest znakomitym miejscem, by zachęcić i nauczyć osoby starsze używania komputera i Internetu.