Znamy już zwycięzców XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i innych placówek wychowawczych, który w tym roku odbywał się pod hasłem ‚Powódź, pożar, dniem czy nocą – straż przychodzi ci z pomocą’. 1 marca zastępca prezydenta miasta Krzysztof Baradziej wręczył laureatom nagrody.

Celem przedsięwzięcia było zapoznanie uczestników z przyczynami występowania niebezpiecznych zdarzeń oraz wyrobienie możliwie skutecznych umiejętności zachowania i radzenia sobie z nimi.

Wasze prace były eksponowane w holu Urzędu Miasta, więc mogli je zobaczyć mieszkańcy i radni. Wszyscy oglądali je z dużym zainteresowaniem – podkreślił Krzysztof Baradziej.

Do udziału w konkursie zaproszono dzieci oraz młodzież w trzech grupach wiekowych.

Laureaci konkursu:

I grupa – grupa młodsza klasy I-III – szkoła podstawowa

I miejsce – Magdalena Piaszczyk ze Szkoły Podstawowej Nr 9,
II miejsce – Dominik Paszek ze Szkoły Podstawowej Nr 16,
III miejsce – Karol Marek ze Szkoły Podstawowej Nr 16.
I wyróżnienie – Natalia Humaniuk ze Szkoły Podstawowej Nr 16
II wyróżnienie – Kamil Geisler z Zespołu Szkół Nr 9,
III wyróżnienie – Natalia Dolata z Miejskiej Biblioteki Publicznej.

II grupa – grupa średnia klasy IV-VI – szkoła podstawowa

I miejsce – Kinga Watral z Zespołu Szkół Nr 12,
II miejsce – Marta Pawlak ze Szkoły Podstawowej Nr 4,
III miejsce – Małgorzata Dzierża z Zespołu Szkół Nr 13,
I wyróżnienie – Martyna Rejowska z Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego,
II wyróżnienie – Julia Świrk z Miejskiej Biblioteki Publicznej,
III wyróżnienie – Oliwia Kałużny ze Szkoły Podstawowej Nr 17.

III grupa – grupa starsza klasy I-III – gimnazjum

I miejsce – Roma Odroniec z Zespołu Szkół Nr 5,
II miejsce – Paulina Krzywda z Zespołu Szkół Nr 5,
III miejsce – Aleksandra Grabowska z Miejskiej Biblioteki Publicznej
I wyróżnienie Paulina Orszulik z Zespołu Szkół Nr 13,
II wyróżnienie Agnieszka Kiris z Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego,
III wyróżnienie – praca zbiorowa – Mateusz Bierski, Anna Bylica, Maciej Gromadzki, Dariusz Krypczyk, Aleksandra Madej, Przemysław Szymanek, Roman Rychlik z Zespołu Szkół Nr 10.