W dniach 4-6 marca w Berlinie odbyły się Międzynarodowe Zawody Pływackie ISM Berlin 2011, w których talenty pływackie zaprezentowała młodzież ze 182 klubów pływackich działających w 26 krajach. Swój udział zaznaczyła również reprezentacja jastrzębskiej sekcji pływackiej H2O.

Dziesięcioro młodych ludzi podjęło sportowe wyzwanie i stanęło do walki pływackiej: Julia Koral, Basia Czaja, Basia Jankowska, Alicja Kwapińska, Weronika Kamieniarz, Liliana Pająk (która na zawodach reprezentowała jastrzębskie barwy, a na co dzień jest zawodnikiem zaprzyjaźnionego klubu pływackiego SALMO Żory) Mateusz Gwóźdź, Arkadiusz Topolski, Rafał Fiedosiuk oraz Piotr Mosoń.

Pobite własne rekordy i zdobyte pozycje świadczą o wysokim poziomie H2O. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Piotrek Mosoń, który dzięki intensywnemu dopingowi swoich kolegów i koleżanek z sekcji dwukrotnie stanął na podium zajmując trzecie miejsca w stylu motylowym oraz grzbietowym na 50 m.

Udział w tak prestiżowej imprezie sportowej na trwałe zapisze się w pamięci młodych pływaków, a zdobyte wyniki będą dużą motywacją do dalszych treningów. Mamy nadzieję, że corocznie organizowane zawody w Berlinie na trwałe zagoszczą w harmonogramie zawodów Sekcji Pływackiej H2O.