150 osób w naszym mieście złożyło już swój podpis pod apelem do Ministra Infrastruktury o nieodpłatne korzystanie z autostrady A1 na terenie tzw. aglomeracji rybnickiej i tym samym przyłączyło się do akcji Dziennika Zachodniego ‚A1 za darmo’.

Jej celem jest wywalczenie bezpłatnego przejazdu autostradą A1 na terenie naszego województwa, tak, aby mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju, Rybnika, Wodzisławia, Żor i Raciborza nie zostali odcięci od stolicy Śląska.

Inicjatywę popierają także władze Jastrzębia-Zdroju. – Mieszkamy w jednej wielkiej aglomeracji, więc to jest zrozumiałe, że chcemy się za darmo przemieszczać. Wielu mieszkańców naszego regionu codziennie dojeżdża do pracy do sąsiednich miast i choćby z tego powodu powinniśmy móc szybko i bezpiecznie podróżować bez ponoszenia dodatkowych kosztów – mówi prezydent miasta Marian Janecki, który również podpisał się pod apelem.

Ponadto pismo adresowane do ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka podpisali m.in.: wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk, marszałek województwa Adam Matusiewicz, przewodniczący Śląskiej Grupy Parlamentarnej Andrzej Misiołek, przewodniczący Subregionu Zachodniego, starosta rybnicki Damian Mrowiec i przewodniczący Górnośląskiego Związku Metropolitalnego Dawid Kostempski.

Mieszkańcy chętni do włączenia się w akcję, mogą podpisać się pod apelem, który wyłożony jest w Urzędzie Miasta, na Sali Obsługi Interesanta. Podpisy zbierane będą do końca marca, a następnie zostaną przekazane przez dziennikarzy Dziennika Zachodniego do Ministerstwa Infrastruktury.

Podpisy pod apelem do Ministra Infrastruktury Cezarego Grabarczyka można składać w Urzędzie Miasta w Kancelarii Ogólnej (pokój 020A) oraz w Informacji na Sali Obsługi Interesanta (stanowisko nr 2).