Podczas najbliższej sesji prezydent miasta Marian Janecki przedłoży radnym projekt uchwały w sprawie utrzymania nieodpłatnej formy korzystania z autostrady A1. Przypominamy, że nasze miasto przyłączyło się też do akcji Dziennika Zachodniego ‚A1 za darmo’, której celem jest wywalczenie bezpłatnego przejazdu autostradą A1 na terenie naszego województwa.

Przebiegająca przez teren Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego autostrada A1 jest bezpośrednią obwodnicą miast naszego regionu. Wielu mieszkańców codziennie dojeżdża do pracy do sąsiednich miast i choćby z tego powodu powinni móc szybko i bezpiecznie podróżować bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Autostrada jest też ogromną szansą na dodatkowy impuls gospodarczy dla gmin aglomeracji rybnickiej – wyjaśnia prezydent Marian Janecki.

Rada Miasta będzie głosować nad projektem uchwały 31 marca, podczas IV sesji zwyczajnej.

Natomiast mieszkańcy chętni do włączenia się w akcję Dziennika Zachodniego, mogą podpisać się pod apelem do Ministra Infrastruktury o nieodpłatne korzystanie z autostrady A1 na terenie tzw. aglomeracji rybnickiej, który wyłożony jest w Urzędzie Miasta na Sali Obsługi Interesanta i w Kancelarii Ogólnej. Podpisy zbierane będą do końca marca. W Jastrzębiu-Zdroju akcję poparło już około 200 osób.