Tradycją Miejskiej Biblioteki Publicznej jest organizowanie w naszym mieście dnia św. Patryka, patrona Irlandii. Z tej okazji 17 marca w głównej siedzibie biblioteki odbył się ‚Wieczór irlandzki’.

Imprezę otworzyła dyrektorka biblioteki, Maria Kucharska, która serdecznie powitała wszystkich przybyłych gości. W międzyczasie panie bibliotekarki rozdawały typowe przysmaki z ‚zielonej wyspy’ – kawę po irlandzku oraz piwo.

Po rozstrzygnięciu konkursu ‚Wierzenia, mity i kultura Celtów’, który w bibliotece trwał od połowy lutego, wystąpił zespół ‚Duan’. Czworo artystów wykonało żywiołowe utwory irlandzkie, w przerywnikach opowiadali natomiast o zwyczajach w Irlandii, a także przybliżyli wszystkim zebranym postać św. Patryka.

Każdy kto przybył 17 kwietnia do biblioteki, mógł także zobaczyć niezwykły pokaz tańca irlandzkiego w wykonaniu tancerek.

*Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju w partnerstwie z Miejską Biblioteką Publiczną w Jastrzębiu-Zdroju, dofinansowany jest ze środków Urzędu Miasta w Jastrzębiu-Zdroju

Więcej na temat irlandzkiego święta w Jastrzębiu-Zdroju będzie można poczytać w kwietniowym numerze gazety ‚Jastrząb’.