Z inicjatywy Miejskiego Ośrodka Kultury została wydana publikacja ,,Muzyka łączy narody – katalog zespołów z Jastrzębia-Zdroju i Karviny’. To nietypowe wydawnictwo powstało we współpracy z Miejskim Domem Kultury w Karvinie.

Szanowni Państwo,
Mam przyjemność poinformować, że z inicjatywy Miejskiego Ośrodka Kultury w Jastrzębiu – Zdroju została wydana publikacja ,,Muzyka łączy narody – katalog zespołów z Jastrzębia – Zdroju i Karviny’. To nietypowe wydawnictwo powstało we współpracy z Miejskim Domem Kultury w Karvinie. Stanowi realizację idei współpracy transgranicznej, której nadrzędnym celem w naszym projekcie jest udzielenie finansowego i infrastrukturalnego wsparcia obiecującym artystom, wywodzącym się z tych dwóch miast, którzy nie mogą sobie jeszcze pozwolić na indywidualną promocję. To właśnie im służy nasza najnowsza publikacja.

Podstawą wspólnych działań była chęć zbliżenia kulturowego społeczności pogranicza poprzez prezentację kultury i odmiennych tradycji muzycznych miast partnerskich. Zredagowana w językach polskim i czeskim informacja to zwięzły opis zespołów – tych znanych i mniej znanych – prezentujących jednak wysoki poziom artystyczny i różnorodne style muzyczne. Odbiorcami naszej oferty są placówki kulturalne, miejskie i gminne, mogące przyczynić się do wzajemnej promocji artystów, zaprezentowanych w katalogu, a wszystko to w duchu europejskiej integracji.

Publikacja powstała dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007 – 2013 za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyński.  Z tego funduszu pozyskaliśmy niebagatelną kwotę ok. 4000 euro.

Mam nadzieję, że pomogą nam Państwo w rozpropagowaniu informacji o samym wydawnictwie, a także o zamieszczonych w katalogu wykonawcach, byśmy wspólnie mogli cieszyć się realizowaniem nowych inicjatyw artystycznych zapewniających spotkanie dość bliskich sobie kultur.

Z poważaniem 
Janusz Jurczak
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury


Projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyński