W 6. rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II wielu jastrzębian zdecydowało się przybyć do kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, aby wspólnie ponownie połączyć się  w bólu po śmierci Wielkiego Polaka, wspominać jego dzieło i rozważać nauki. Okazją do spotkania stał się koncert zespołu ‚Trebunie Tutki’ oraz chóru kameralnego ‚Animato’ z Pawłowic.

2 kwietnia od 2005 roku jest to zawsze pamiętny dzień dla nas. Sześć lat temu cała Polska trwała na czuwaniu, bo odchodził wielki człowiek – Jan Paweł Wielki. (…) Te 6 lat były nie tylko zwykłym oczekiwaniem na beatyfikację, ale także pochylaniem się nad tym, co mówił i co pozostawił – mówił przed koncertem ks. Prałat Marek Szkudło.

Koncert rozpoczął wzruszający występ chóru ‚Animato’ pod dyrekcją Małgorzaty Lucjan. Następnie program ‚Nuty Wielkiego Pasterza’ przedstawili członkowie najsłynniejszej podhalańskiej rodziny Trebuniów-Tutków. Była to czasem radosna, a czasem smutna, ale niezmiennie piękna historyczna podróż po najważniejszych wydarzeniach, w których życie Jana Pawła II splatało się z górami. Na program złożyło się kilkanaście utworów, do których wprowadzenie stanowiły anegdoty i wspomnienia o Największym Góralu.
Organizatorami koncertu byli Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój, Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu-Zdroju oraz Parafia pw. NMP Matki Kościoła.