6 kwietnia w Zespole Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju odbył się finał VIII Miejskiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Patronat nad konkursem objęli prezydent miasta Jastrzębia-Zdroju i Wydział Edukacji. Stroną organizacyjną przedsięwzięcia zajęli się dyrektor ZS nr 6 Jerzy Maduzia, doradca metodyczny matematyki Ewa Szatkowska oraz wybrani nauczyciele matematyki pracujący w komisji konkursowej.

Konkurs odbywał się w dwóch etapach: szkolnym (5 stycznia 2011 roku i miejskim – finał 6 kwietnia br.). Do etapu miejskiego zakwalifikowało się 18 uczniów z jastrzębskich szkół. Uczniowie, którzy zmierzyli się z zawiłościami matematycznymi mieli do rozwiązania pięć zadań testowych wielokrotnego wyboru i pięć zadań otwartych o podwyższonym stopniu trudności. Czas na rozwiązanie zadań wynosił 90 minut.

Laureatami konkursu zostali:
I miejsce – Piotr Maciejowski z ZS nr 1
II miejsce – Patrycja Wala z ZS nr 6
III miejsce – Marcin Grygierek z ZS nr 6
Mistrz wywalczył puchar dla swojej szkoły, ufundowany przez Radę Rodziców przy Zespole Szkół nr 6.

Ale to nie wszystko, co działo się w Zespole Szkół nr 6. W tym dniu został podsumowany I Miejski Matematyczny Maraton Maturzystów miasta Jastrzębia-Zdroju, który miał miejsce 3 marca br. To wielkie przedsięwzięcie nie byłoby możliwe, gdyby nie inicjatorka doradca metodyczny matematyki Ewa Szatkowska oraz pan prezydent Marian Janecki, który objął patronat nad Maratonem.

Emocje, jakie towarzyszyły młodzieży podczas Maratonu były bardzo duże, rywalizacja bardzo pozytywna, praca w zespole kreatywna Co to dało?
Czołowe miejsca zajęli:
I miejsce – Kinga Kukułka, Joanna Wita, Maciej Figwer (drużyna reprezentująca liceum z ZS nr1)
II miejsce — Wojciech Brychcy, Michał Miech, Dawid Szczudliński (drużyna reprezentująca technikum z ZS  nr )
III  miejsce — Sebastian Jergas, Sebastian Skorupa, Marcin Szczecina (drużyna reprezentująca technikum z ZS nr 5)

Swoją obecnością uświetnili tę uroczystość prezydent miasta Marian Janecki, doradca prezydenta miasta Franciszek Piksa, przewodnicząca Komisji Edukacji Rady Miasta Anna Toborowicz oraz inspektor Wydziału Edukacji Henryka Krypczyk, zaproszeni nauczyciele jastrzębskich szkół.

Część artystyczną konkursu przygotowała młodzież Zespołu Szkół nr 6 pod kierunkiem Barbary Sowińskiej i Ewy Maduzia
Uczniowie otrzymali nagrody dzięki przychylności:
– prezydenta miasta Jastrzębia-Zdroju
– Wydziałowi Edukacji
– Wydawnictwom: AKSJOMAT, PAZDRO, NOWA ERA.