Plac przed kinem ‚Centrum’ wypełnił się po brzegi, bo to właśnie tutaj 18 kwietnia odbyła się impreza z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. W tym roku świętowano pod hasłem ‚Las całkiem blisko nas’.

Na dobry początek pokaz swoich umiejętności dali tancerze z Klubu Tańca ‚Explozja’, prezentując m.in. układy tańca nowoczesnego, hip-hopu i klasycznego.

Młodzież jastrzębskich szkół wystąpiła w specjalnie przygotowanych na tę okazję przebraniach. I tak można było zobaczyć uczniów przebranych za wiosnę, kwiaty oraz trawę. Nie zabrakło też transparentów z hasłami takimi jak: ‚Szanuj lasy Szanuj drzewa Bez nich przecież żyć się nie da’ czy ‚Śmieci mniej, ziemi lżej’.

Miła niespodzianka czekała na uczniów, którzy wzięli udział i zwyciężyli w konkursach ekologicznych. Laureaci pierwszych miejsc otrzymali dla swoich szkół kamery, natomiast miejsca drugie i trzecie nagrodzone zostały aparatami fotograficznymi, które ufundował Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój. Nagrody wręczyli: Krzysztof Baradziej, zastępca prezydenta oraz Wiesława Zygmaniak, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta.

Ogromna wrzawa na placu przed kinem ‚Centrum’ zapanowała, kiedy na scenie pojawił się Robert M., popularny didżej, który podczas VIVA Comet Awards 2011 zdobył statuetki w kategoriach: artysta roku, debiut roku, dzwonek roku.

Podczas imprezy mieszkańcy mogli też wymienić zużyty sprzęt elektryczny, elektroniczny i AGD na sadzonkę drzewa. Oprócz tego ustawione były edukacyjne stoiska: ‚EKO – MAR’, JZWiK S.A., Spółki Energetycznej ‚Jastrzębie’ i Urzędu Miasta.