Informujemy, że w Inkubatorze Społecznej Przedsiębiorczości w Jastrzębiu-Zdroju (ul. Wrzosowa 12A) rozpoczyna swoją działalność inicjatywa pod nazwą ‚Wspólnie, lokalnie, edukacyjnie – Klub dyskusyjny NGO’. Spotkania klubu będą odbywały się średnio raz na dwa tygodnie, w czwartki.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 12 maja o godzinie 17.00 i będzie poświęcone dwóm zagadnieniom – zapraszamy organizacje i osoby aktywne społecznie do dyskusji: ‚Czy organizacje potrzebują czegoś oprócz pieniędzy?’ oraz do udziału w części merytorycznej ‚Diagnoza społeczności lokalnej kluczem do efektywnego działania’.

Ideą Klubu jest wzajemne poznanie, uczenie się od siebie, budowanie partnerstwa jastrzębskich organizacji, a przede wszystkim podnoszenie wiedzy i umiejętności w kluczowych dla organizacji pozarządowych obszarach poprzez dyskusję, prezentację najlepszych rozwiązań, wymianę dobrych praktyk.

Celem jest współtworzenie Klubu przez wszystkich zainteresowanych oraz zainicjowanie w jego ramach platformy współpracy i debaty jastrzębskich organizacji. Moderatorką pierwszej dyskusji jest Kinga Zglinicka – ekspert ds. ekonomii społecznej w Inkubatorze Społecznej Przedsiębiorczości.

Na pierwsze spotkanie serdecznie zapraszamy 12 maja o godzinie 17.00 do Inkubatora Społecznej Przedsiębiorczości w Jastrzębiu-Zdroju. Więcej informacji o spotkaniu można uzyskać pod numerem telefonu: 32 471955, jcop@um.jastrzebie.pl.