Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 mogą korzystać z nowego placu zabaw. 5 maja uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: prezydent miasta Marian Janecki i dyrektor szkoły Maria Mazurek. Młodzież na tę okazję przygotowała specjalny program artystyczny.

Szkolny plac zabaw wyposażono w zestawy niezbędne do rekreacji ruchowej i ćwiczeń zręcznościowych dla dzieci w młodszym wieku szkolnym. Zainstalowano na nim: zestaw zabawowy Romeo, sześciokąt wielofunkcyjny, kompleks sprawnościowy, ściankę wspinaczkową, huśtawkę i równoważnię łamaną. Ustawiono elementy dodatkowe, takie jak: ławeczki z wieszakami, kosz na śmieci, tablicę informacyjną oraz regulamin informujący o sposobie korzystania z placu i przestrzeganiu zasad bezpiecznego użytkowania, a także numery alarmowe i dane teleadresowe.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników gumowe nawierzchnie szkolnego placu zabaw, na których został zainstalowany sprzęt rekreacyjny, mają grubość 90 mm, co amortyzuje upadek dziecka z wysokości do 1,50 m. Sprzęt rekreacyjny wykonany jest w konwencji ‚naturalnej’, z bezpiecznych i trwałych materiałów zgodnie z Polskimi Normami. Na placu dominują materiały drewniane, wszystkie urządzenia posiadają wymagane certyfikaty. Sprzęt rozmieszczony jest z zachowaniem bezpiecznych stref miedzy urządzeniami i posiada trzyletni okres gwarancji.

Koszt realizacji szkolnego placu zabaw w ramach rządowego programu ‚Radosna szkoła’ wyniósł 318 343,04 zł, z czego dotacja z budżetu państwa wyniosła 115 450,00 zł, a wkład własny gminy 202 893,04 zł.